Вимоги до дизайну сучасного внутрішнього середовища цивільних будівель
DOI:
https://doi.org/10.32347/2221-9293.2019.15.75-82Ключові слова:
дизайн, сучасне внутрішнє середовище, цивільні будівлі, вимоги, ергономіка, функція, планування.Анотація
У статті аналізуються і розкриваються новітні вимоги, що висуваються у процесі розробки дизайну сучасного внутрішнього середовища цивільних будівель. А саме: традиційні (соціально-демографічні, екологічні, економічні, функціональні, ергономічні, художньо-естетичні) і новітні (конструктивно-технологічні, інформативні). Дизайн інтер’єрів цивільного призначення передбачає зовсім нове розуміння дизайн-об’єктів і розглядається у рамках середовищного підходу, згідно з яким простір сприймається не як сукупність окремих речей, а як цілісне предметно-просторове середовище. Встановлено, що процес розробки дизайну інтер’єру цивільних будівель є сприйнятливим до усіх соціально-економічних змін, що відбуваються у суспільстві.Посилання
Шимко В. Т. Архитектурно-дизайнерское проектирование. Основы теории / В. Т. Шимко. – Москва: Архитектура-С, 2004. – 408 с.
Гельфонд А. Л. Архитектурное проектирование общественных зданий и сооружений: учеб. пособие / Гельфонд Анна Лазаревна. – Москва: Архитектура - С, 2006. – 280 с., ил.
Абизов В. А. Перспективні напрями розвитку дизайну архітектурного середовища / Вадим Адільєвич Абизов. // Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасного дизайну»: Збірник матеріалів, Київ, 20 квітня / КНУТД. – 2018. – С. 103–107.
Олійник О. П. Основи дизайну інтер’єру: навч. посіб. / О. П. Олійник, Л. Р. Гнатюк, В. Г. Чернявський. – Київ: НАУ, 2011. – 228 с.: іл. ISBN 978-966-598-711-6.
Уваров А. В. Экологический дизайн: теория и методология экологического проектирования. – Москва, – 2015. С. 5.
Рунге В. Ф., Манусевич Ю. П. Эргономика в дизайне среды: Учеб. пособие. – Москва: Архитектура-С, 2007. – 328 с.
Мироненко В. П. Эргономические принципы архитектурного проектирования (теоретическо-методологический аспект). – Харьков: Основа, 1997. – 112 с.
Дизайн і ергономіка. Терміни та визначення основних понять: ДСТУ 3899:2013. – [Чинний від 2014-01-01]. – Київ: Український науково-дослідний інститут дизайну та ергономіки НАУ, 2014. – 22 с.
Macmillan, S., 2004. Designing better buildings: quality and value in the built environment. New York: Spoon Press.
Закон України «Про основні засади забезпечення кібербезпеки України» від 5 жовтня 2017 року № 2163-VIII.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Svitlana Kysil, Olena Safronova, Olexandra Shmeliova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).