DOI: https://doi.org/10.32347/2221-9293.2019.15.109-116

Особливості організації простору об'єктів екстремальних видів спорту та їх естетичного сприйняття на прикладі скейт-парків

Alexander Prokopov

Анотація


У статті надано результати дослідження проблеми недосконалості проектованих та побудованих скейт-парків в Україні та за кордоном, яка полягає у відсутності цілісності компонентів простору скейт-парку, що негативним чином позначається на самопочутті людини та її ставленні до оточуючого середовища. У статті надано результати дослідження скейт-парків як сукупності елементів композиції, що формують образ і художню цінність для спортсменів та відвідувачів. Підкреслено практичну значимість комплексної організації скейт-парку у нерозривному зв’язку естетичної та функціональної складової.

Ключові слова


скейт-парк; композиція; скейтбордист; естетична цінність; екстремальні види спорту.

Повний текст:

PDF

Посилання


Крушельницкий Р. О. Типологические аспекты проектирования скейт-парков / Р. Крушельницкий. // Вестник ЮУрГУ. Сер. Строительство и архитектура. – 2013. – №13. – С. 9-11.

Иванов В. А. Развитие спортивных субкультур экспериментальной направленности на региональном уровне: на примере Тюменской области : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук : спец. 13.00.04 "Теория и методика физического воспитания, спортивной тренировки, оздоровительной и адаптивной физической культуры" / Иванов Виталий Александрович – Тюмень, 2019. – 25 с.

Desmond P. Skate Parks: A guide for landscape architects and planners / Poirier Desmond. Manhattan, Kansas: Kansas State University, 2008. – 110 с.

Крушельницький Р. О. Архітектурно-планувальна організація фізкультурно-оздоровчих споруд у структурі житлової забудови : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. арх. наук : спец. 18.00.02 "Архітектура будівель та споруд" / Крушельницький Р. О. – Львів, 2014. – 21 с.

Teodor D. Design and construction of a skateboarding recreational facility / Daskalov Teodor. – Visamäki: HAMK, 2015. – 89 с. – (Concrete Skateparks).


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 Alexander Prokopov

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.