Особливості організації простору об'єктів екстремальних видів спорту та їх естетичного сприйняття на прикладі скейт-парків
DOI:
https://doi.org/10.32347/2221-9293.2019.15.109-116Ключові слова:
скейт-парк, композиція, скейтбордист, естетична цінність, екстремальні види спорту.Анотація
У статті надано результати дослідження проблеми недосконалості проектованих та побудованих скейт-парків в Україні та за кордоном, яка полягає у відсутності цілісності компонентів простору скейт-парку, що негативним чином позначається на самопочутті людини та її ставленні до оточуючого середовища. У статті надано результати дослідження скейт-парків як сукупності елементів композиції, що формують образ і художню цінність для спортсменів та відвідувачів. Підкреслено практичну значимість комплексної організації скейт-парку у нерозривному зв’язку естетичної та функціональної складової.Посилання
Крушельницкий Р. О. Типологические аспекты проектирования скейт-парков / Р. Крушельницкий. // Вестник ЮУрГУ. Сер. Строительство и архитектура. – 2013. – №13. – С. 9-11.
Иванов В. А. Развитие спортивных субкультур экспериментальной направленности на региональном уровне: на примере Тюменской области : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. пед. наук : спец. 13.00.04 "Теория и методика физического воспитания, спортивной тренировки, оздоровительной и адаптивной физической культуры" / Иванов Виталий Александрович – Тюмень, 2019. – 25 с.
Desmond P. Skate Parks: A guide for landscape architects and planners / Poirier Desmond. Manhattan, Kansas: Kansas State University, 2008. – 110 с.
Крушельницький Р. О. Архітектурно-планувальна організація фізкультурно-оздоровчих споруд у структурі житлової забудови : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. арх. наук : спец. 18.00.02 "Архітектура будівель та споруд" / Крушельницький Р. О. – Львів, 2014. – 21 с.
Teodor D. Design and construction of a skateboarding recreational facility / Daskalov Teodor. – Visamäki: HAMK, 2015. – 89 с. – (Concrete Skateparks).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Alexander Prokopov
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).