Вплив розвитку штучного освітлення, наукових досліджень властивостей світла та особливостей зорового сприйняття на візуальні мистецтва
DOI:
https://doi.org/10.32347/2221-9293.2019.16.16-25Ключові слова:
штучне освітлення, властивості світла, зорове сприйняття, візуальні мистецтва.Анотація
У статті проаналізовано вплив розвитку штучного освітлення, наукових досліджень властивостей світла та особливостей зорового сприйняття на візуальні мистецтва. У процесі дослідження встановлено, що вплив розвитку штучного освітлення на візуальні мистецтва проходив у двох основних напрямках: перший – забезпечення відповідних умов (зокрема, зорових) для створення предметів мистецтва в штучному середовищі життєдіяльності людини; другий – застосування світла в якості зображально-виражального мистецького засобу. Також визначено, що завдяки науковим дослідженням властивостей світла і особливостей зорового сприйняття, трансформувалася трактовка світла в живописі, через що були сформовані нові художні напрямки: імпресіонізм, неоімпресіонізм, футуризм, синхронізм, орфізм, лучізм, абстрактний експресіонізм (його відгалуження – живопис кольорового поля); розпочалося застосування електричного штучного освітлення в театрі та поява таких нових видів мистецтва, як фотографія і кіно.
Посилання
Бучило Н. Ф. Искусство и методология социально-гуманитарного познания: монография / Н. Ф. Бучило. М.: Норма : ИНФРА-М, 2017. 240 с.
Опимах И. Живописные истории. О великих полотнах, их создателях и героях / Ирина Опимах. М.: Ломоносов, 2016. 272 с.
Янсон Х. В. Основы истории искусств / Хорст Вольдемар Янсон, Энтони Ф. Янсон. Санкт-Петербург: АОЗТ ИКАР, 1996. 512 с.
Демпси Э. Стили, школы, направления. Путеводитель по современному искусству / Эми Демпси. М.: «Искусство-ХХІ век», 2008. 303 с.
Chevreul M. E. De La Loi du Contraste Simultané des Couleurs / M. E. Chevreul. – Paris, 1839. – 110 p.
Коваль Л.М. Дизайн & LED-технології: монографія / Л. М. Коваль. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2014. – 132 с.
Gualdoni F. Art. The Twentieth Century / Flaminio Gualdoni. – Milano, Italy: Skira editore, 2008. – 559 p.
Пул Ч. Нанотехнологии / Ч. Пул, Ф. Оуэнс. Москва: Техносфера, 2009. 336 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Lidia Koval
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).